אחזקת גינות פרטיות

הגינה מהווה חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהבית, ולכן כדאי לבנות גינה יפה ומטופחת, בכדי שתישאר יפה בכל ימות השנה. עיצוב הגינה משפיע על האופן שבו נראה הבית, בהיותה הדבר הראשון שרואים עם הכניסה לבית. אנחנו בחברת קלין איט מומחים בביצוע אחזקת גינות פרטיות, ונשמח לספק גם לכם שירות מקצועי ביחס אישי.

כיצד להקים גינה

הקמה של גינה דורשת ידע רב וניסיון. בשונה ממה שאולי אתם חושבים, הדבר דורש הרבה יותר ידע מאשר בחירת כמה שתילים ונטיעתם. גם אם הגינה שלכם קטנה יחסית ובטח אם יש לכם שטח גינה גדול במיוחד, מומלץ לתכנן טוב טוב את שלבי הקמת הגינה, בכדי שהיא תראה בסוף התהליך לשיבות רצונכם. השלב הראשון של אחזקת גינות פרטיות. הוא שלב של תכנון הגינה.

 

שלב ראשון- תכנון גינה

רגע לפני שמקימים בפועל את הדינה, מומלץ לתכנן בצורה מדוייקת איך תרצו שהגינה תראה בסוף התהליך. בתום שלב התכנון צריך לבחור את האדמה, הצמחים, השתילים והאלמנטים העיצוביים השונים. חברת קלין איט מומחית בתכנון גינות בהתאם לדרישות הלקוחות.

עיצוב גינות

קיימת אפשרות ךלעצב גינה בכל סגנון וסטייל, ולאור כך חשוב כי תהיה פגישה עם איש מקצוע לצורך הגדרת צרכים וביצוע תאום ציפיות. במסגרת פגישת יעוץ שאנו מבצעים עם לקוחותינו, אנו בוחנים לעומק את צרכי הלקוח לצד בחינת תוואי שטח הגינה. גינה יכולה להיות רק לצרכי נוי או גם לצורך צרכים פונקציונאליים, ולכן חשוב להגדיר מראש את מטרותיה. מיותר לציין כי שלב התכנון לוקח בחשבון את האפשרויות הסבירות מבחינת גודל הגינה.

תחזוק הגינה

לאחר שלב הקמת הגינה חשוב לבצע בה באופן שוטף פעולות גינון ואחזקה. אחזקת גינות פרטיות כולל השקיית הגינה, טיפול בצמחיה, שתילה של צמחיה במידת הצורך, טיפול בצמחיה טבעית ומלאכותית ועוד. בעזרת אחזקת גינות פרטיות קיימת אפשרות ליצור מצב בו הגינה מטופחת בכל עת. חלק קריטי בעבודה זו הינו לבחור שימוש בצמחים וחומרים איכותיים שיחזיקו מעמד לתקופה ארוכה.

התקנת מערכת השקיה

חלק אינטגרלי מעבודת גינון ואחזקה של הגינה כולל התקנת מערכת השקיה. מערכת כזו אחראית להשקות את הגינה במועד שתוכנת בה, והיא מייתרת את הצורך בהשקיה ידנית, ומוודאת חיסכון במים. השקיה במועד הנכון יכולה להיות פרמטר קריטי לצורך טיפוח הגינה. כיום קיימות מערכות השקיה חכמות אשר מאפשרות ניהול מועדי וכמויות ההשקיה מרחוק.

תכנון גינה חסכונית במים

תכנון ואחזקה של גינות מומלץ לעשות בעזרת אנשי מקצוע. אדם מקצועי המתמצא בשיקולים השונים שיש לתת עליהם את הדעת בזמן תכנון הגינה. יש לא מעט אנשים המעוניינים ליצור גינה חסכונית בצריכת המים שלה, וזאת לאור מצוקת המים בישראל. אפשר ליצור גינה חסכונית בצריכת מים בעזרת שימוש בכמה טכניקות מגוונות. ניתן לשתול בגינה דשא מלאכותי. דשא סינטטי מלאכותי מספק מראה רענן וטרי גם בקיץ וגם בחורף, והוא אינו דורש השקיה. דבר נוסף שניתן לעשות הוא לרצף חלק מהאדמה באבני נוי, ובכך גם לעצב בצורה מיוחדת את הדינה וגם לחסוך בשטח הדורש השקייה. כמו כן, על מנת לחסוך בצריכת מים ניתן לבחור בסוגי צמחים, שתילים או עצים שלא דורשים הקשיה ברמה יומית.

מעוניינים בשירות של חברת גינון ואחזקה? צרו קשר עוד היום: 03-6056449