גינון והקמת גינות

הגינה מהווה חלק בלתי נפרד מהבית, ולכן חשוב ליצור גינה מטופחת ויפה, כזו שתישאר כך כל ימות השנה. אחד הדברים הראשונים שרואים בכניסה לבית הוא הגינה, ולכן חשוב מאוד לטפח אותה. אנחנו בחברת קלין איט מומחים בביצוע גינון והקמת גינות, ובעלי ניסיון רב ועשיר בעיצוב, תכנון ואחזקה של גינות פרטיות.

כיצד להקים גינה

הקמה של גינה דורשת ידע רב וניסיון. בשונה ממה שאולי אתם חושבים, הדבר דורש הרבה יותר ידע מאשר בחירת כמה שתילים ונטיעתם. גם אם הגינה שלכם קטנה יחסית ובטח אם יש לכם שטח גינה גדול במיוחד, מומלץ לתכנן טוב טוב את שלבי הקמת הגינה, בכדי שהיא תראה בסוף התהליך לשיבות רצונכם. לפני שמתחילים בפעולות גינון ואחזקה, מומלץ לתכנן היטב את הגינה.

 

שלב ראשון- תכנון גינה

לפני שמתחילים להקים בפועל את הגינה, מומלץ לתכנן בצורה מדוייקת באיזה אופן תרצו לעצב את הגינה. רק לאחר מכן מומלץ לבחור את האדמה שיעשה בה שימוש, העצים, השתילים וכל אלמנט עיצובי אחר שתרצו שיהיה בגינה. חברתינו מומחים בתכנון גינות לפי הצורך והטעם של הלקוח.

עיצוב של הגינה

אפשר לעצב ולתכנן גינה במגוון סגנונות, ולאור כך חשוב לתאם פגישה עם איש מקצוע לצורך הגדרת צרכים וביצוע תאום ציפיות. במסגרת פגישת יעוץ שאנו מבצעים עם לקוחותינו, אנו בוחנים לעומק את צרכי הלקוח לצד בחינת תוואי שטח הגינה. גינה יכולה לשמש לצרכים עיצוביים ופונקציונאליים כאחד, ולפיכך חשוב כי איש המקצוע יבין לעומק את רצון הלקוחות ומטרות הגינה. חשוב לציין כי בעת התכנון לוקח בחשבון את האפשרויות הסבירות מבחינת גודל הגינה.

גינון ואחזקה

בתום שלב התקנת הגינה חשוב להקפיד ולתחזק אותה באופן שוטף. במסגרת גינון והקמת גינות נכללים שתיחלת צמחים חדשים, טיפוח צמחים קיימים, סידור הגינה, השקיה וכיוצא בזה. על ידי גינון והקמת גינות ניתן לשמור על נראות הגינה לאורך זמן. חלק קריטי בפעולות גינון ואחזקה הינו לבחור שימוש בצמחים וחומרים איכותיים שיחזיקו מעמד לתקופה ארוכה.

התקנת מערכת השקיה

חלק חשוב מעבודת גינון ואחזקה של הגינה כולל התקנה של מערכת לצרכי השקייה. מערכת השקיה ניתמת לתכנות וכך חוסכת את הצורך להשקות את הגינה באופן ידני, ומוודאת חיסכון במים. על מנת להשאיר את הגינה מטופחת לאורך זמן, חשוב להשקות אותה רק במועד הרצוי. כיום ניתן למצוא ולהתקין מערכות חכמות לצורך השקיית הגינה, אשר בעזרתן ניתן להשקות את הגינה באופן מחושב ומדוד גם מרחוק.

אחזקת גינה לחיסכון במים

כאמור תכנון גינות היא משימה לאיש מקצוע. אדם אשר בקיא באלמנטים ובשיקולים השונים שיש לתת עליהם את הדעת כאשר מתחילים בפרויקט תכנון הגינה. אחד הנושאים הבוערים כיום הינם רצון ליצור גינה אשר תהיה חסכונית בצריכת המים שלה. אפשר ליצור גינה חסכונית בצריכת מים בעזרת שימוש בכמה טכניקות מגוונות. ניתן לעשות שימוש ב דשא מלאכותי. דשא סינטטי מספק מראה רענן וטרי לאורך כל ימות השנה, והוא אינו דורש השקיה. דבר נוסף שניתן לעשות הוא להשתמש באבני נוי ולרצף חלק מהגינה, דבר שגם יוצר מראה מעוצב לגינה וגם חוסך השקיה. כמו כן, על מנת לחסוך בצריכת מים ניתן לבחור בסוגי צמחים, שתילים או עצים שלא דורשים הקשיה ברמה יומית.

מעוניינים בשירות של חברת גינון ואחזקה? צרו קשר עוד היום: 03-6056449